نصب عایق اکوستیک

نصب عایق اکوستیک


راهنمای مصرف کنندگان برای روش های عایقبندی صوتی (اکوستیک)
ساختمان های مسکونی فعلی
 عایقبندی صحیح یک ساختمان در فاز طراحی و ساخت به طور مستقیم تنها بر هزینه ها تاثیر میگذارد.در حالی که عایقبندی صوتی ساختمانی که مسکونی استگرانتر است و باعث کاهش حجم اتاق میشود.
اول از همه در نظر داشته باشید که سروصدا منحصرا از طریق انتقال مستقیم از لایه های دیوار و کف که با خانه های مسکونی همسایه  و محیط خارج هم مرز می باشد و بطور مستقیم با منبع صوتی رایطه ای ندارد مسدود نمیشود. ولی همچنین انتقال غیر مستقیم از طریق دیوار و صفحه های کف که مستقیمما شامل منبع صدا نمیشوند. ولی همچنان تحت تاثیر لرزش امواج صوتی میباشند. چراکه با دقت تقسیم بندی هم مرز دیوارها در ارتباط هستند..در نتیجه اغلب عایق بندی ها فقط شامل دیوارها و کف نخواهند بوودبلکه تقسیم بندی داخلی دیوارها را نیز شامل میشوند.

عایق بندی اکوستیک یک اتاق مسکونی بر اساس  خلق دیوارهای کاذب نور و سقف های کاذب و تخته های پلاستر خشک و فضای هوا با مواد عایق فیبری پرشده است که در کنار سطوحی بدون عایقکاری دقیق قراار گرفته اند.تا بدون هیچ اتصالات شدیدی عایقبندی شود.این کار یک سیستم عایقبندی دینامیکی را اجرا میکند .
تکنیک دیوارهای کاذب پلاستری در مقایسه یا شیوه قدیمی ایجاد دیوارهای کاذب اجری فضای کمتری میگیرند.دیوار سبکتر است و بدون بدن ملات ساخته میشود.که یک مزیت ممتاز در اتاقهای از پیش ساخته شده است نصب کابلها و لوله ها ساده تر است. و از همه مهمتر سطوح عایقکاری بدست امده نسبت به سطوح عایقکاری در دیوارهای قدیمی بسیار بهتر است.
افراد باد در نظر بگیرندکه هیچ مایه ی عایق کاری معجزه اسایی برای برای چسباندن به دیوارها وجود ندارد تا مشکلات عایقکاری صوتی را حل کند .و صصفحات تیزی شکل  که برای اصلاح صا در تئاتر یا سینما استفاده میشده است. هیچ کارکرد عایق صوتی ندارد.
پانلهای عایق سلولی فشرده برای عایقکاری حرارتی عالی هستند.. اما هیچ خصوصیت عایق صوتی در مقابل صدا ندارند.صفحات عایق کاری برای کیپ کردن فضای خلا در یک سیستم عایق صوتی صفحات فیبری استفاده میشوند.استفاده از پلاستیک یا مواد عایق سلولی غیر فشرده خیلی معمول نیست. در حالی که استفاده از از عایق سلولی فشرده سخت و بی فایده و حتی در برخی موارد زیان اور هست.مواد عایق صوتی فیبری که محافظ ان در در مرحل ساخت یک فویل ضد صوتی نفوذ ناپذیر باشد عایق مناسبی نیز در مقابل سر و صدای رفت و امد در زیر یک باریکه ی صاف نیز هست.اما این عایق ها زمانی که بین کف قدیمی ساختمان را کف چوبی صاف قرار گرفتند بدون تخریب کف ساختمان موجود نتایج خوبی را نشان میدهد..
عایقکاری دیورها و سقف
دیوار کاذب بر روی اسکلت فلزی -این سیستم کاربردی ترین سیستم موجود است چون اسکلت خود مقاوم است و با دیوار فصله متنوع دارد تا عایقکاری شود و نصب چندین پانل را ممکن میکند که در هر دو حالت قدرت ضد صوتی این سیستم را افزایش میدهد. دیوار کاذب داخل پلاستر بورد و در ستونهای فلزی محکم میشود که در دو شیار محکم قرار میگیرد, که یکی از انها در سقف پیچ میشود و دیگری در کف ساختمان  و به خوبی ا واشرهای خود چسب , نصب میشود.

ادامه مطلب

/ 1 نظر / 10 بازدید
پارس استور

تبریک به خاطر وبلاگ زیبا و جذابتون ممنون میشم انگشت رنجه بفرمایید و به وب سایت منم سربزنید، اگرچه به خوبی وبلاگ شما نیست http://projectstore.parspa.ir