نصب پشم سنگ

میتوان از عایق پشم سنگ برای عایقبندی صدا در سالن ها و اتاق ها استفاده کنید که مانع انتقال صدا به بیرون از محیط میشود.  پروسه نصب عایق پشم سنگ بسیار ساده و راحت است و بر حسب اندازه محیط نباید بیشتر از یک هفته زمان ببرد. پشم سنگ به شکل های عایق پشم سنگ رولی , عایق پشم سنگ لوله ایی ,عایق پشم‌سنگ تخته‌ایعایق پشم سنگ فله اییموجود است که برحسب مورد استفاده  باید برش داده وکلیه‌ی منافذ محیط را به خوبی بپوشاند.
نصب صحیح عایق های حرارتی، یکی از مهم ترین عوامل در بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت است، چراکه با نصب اشتباه و عدم رعایت نکات الزامی، ممکن است پل حرارتی ایجاد شده و یا عایق صدمه دیده و راندمان و بهره وری عایق کاری را به شدت کاهش دهد و یا از عمر مفید عایق کاسته شود.
اکثر عایق های پشم سنگ، به همراه پوشش خارجی که عمدتا، یک نوع پوشش ضدبخار است، عرضه می شوند. پوشش های خارجی می توانند کاغذکرافت، فویل آلومینیومی و یا پوشش پلاستیکی باشند. همچنین، برخی از انواع محصولات با پوشش تور سیمی (مش فلزی) ارائه می شوند که برای سهولت در نصب است.

 در نصب صحیح عایق های پشم سنگ، باید کنترل خوب انتقال جریان حرارتی، کنترل آلودگی صوتی و نویز و کنترل خوب رطوبت دنبال شود. ساختار الیافی عایق های پشم سنگ، باعث حبس هوا درون عایق شده و کنترل مناسب حرارت و صوت را فراهم می آورد. اما همین ساختار، به رطوبت حساس بوده و مقابل رطوبت پایدار نیست و با نفوذ هوا خاصیت خود را از دست داده از این جهت حتما پوشش خارجی روی عایق های پشم سنگ نصب می شود. اکثر عایق هایی که درون کار نصب می شوند، باید دارای پوشش پلاستیکی باشند. پوشش خارجی عایق هایی که روی کار و در فضای باز نصب میشوند، می تواند فویل آلومینیومی و یا کاغذ کرافت باشد. به خصوص برای لوله های خطوط انتقال و گرمایش و سرمایش، اکثرا از فویل آلومینیومی استفاده می شود.

ادامه مطلب

/ 0 نظر / 3 بازدید