انواع عایق

انواع عایق های متداول در بخش ساختمان و نحوه کاربرد آنها:


قطعه ای
پشم شیشه:ین ماده از ذوب شیشه و تبدیل آن به الیاف ریز تولید میشود. این الیاف به صورت رول یا پانل در آمده و برای مصرف به بازار عرضه می شوند. پشم شیشه در مقابل آتش مقاوم است.این عایق انواع و کاربردهای گوناگونی دارد و نصب آن مطابق دستورالعمل سازنده انجام میشود. پشم شیشه به راحتی بریده شده و نصب میگردد.

پشم‌سنگ:ماده اولیه برای تولید پشم سنگ، مشهورترین سنگ آذرین یعنی دیاباز یا بازالت است. این ماده بازمانده فعالیتهای آتشفشانی است که در ایران فراوان یافت میشود. پشم سنگ از پشم شیشه متراکمتر بوده و دارای مقاومت گرمایی بیشتری است. پشم سنگ عایق صوتی خوبی نیز هست. تولید، عرضه و نصب این عایق مانند پشم شیشه بوده و در برابر آتش بسیار مقاوم است.

پتویی

پشم شیشه یا سنگ:ویژگیهای این عایقها شبیه دو مورد بالاست. پشت این عایقها معمولا با ورقه آلومینیومی پوشانده می شود.

پانل

پلی استایرن قالبی:صفحات صلبی هستند که از دانه های ریز پلی استایرن تشکیل شده اند. این صفحات هوا را درون خود حفظ میکنند و اجازه عبور آب را نمیدهند. این عایقها مقاومت حرارتی بالایی دارند و جای کمی میگیرند و به سادگی بریده شده و نصب می شوند. پلی استایرن قابلیت اشتعال دارد بنابراین باید بین دیواره ها یا عایق های غیر قابل اشتعال مانند آجر، گچ و ورقه آلومینیومی نصب شوند. پلی استایرن قالبی نسبت به نوع حجیم شده از استحکام بالاتری برخوردار است.

ادامه مطلب

/ 0 نظر / 13 بازدید